W ramach szkolnego projektu „Bezpieczni w sieci” uczniowie klas 4–8 uczestniczyli w zajęciach poświęconych zasadom odpowiedzialnego i świadomego korzystania z Internetu. Celem projektu było rozwijanie umiejętności bezpiecznego poruszania się w środowisku cyfrowym, kształtowanie postaw odpowiedzialności oraz uświadomienie zagrożeń, jakie mogą pojawić się podczas korzystania z sieci.

Uczniowie klas 4 i 5 przygotowywali plakaty w programie Paint. Ich zadaniem było przedstawienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu w formie graficznej. Uczniowie wykazali się kreatywnością, wykorzystując różnorodne kolory, symbole i ilustracje.

Uczniowie klas 6 tworzyli ulotki w aplikacji Canva. Materiały miały charakter informacyjny i edukacyjny. Ulotki zawierały krótkie porady dotyczące cyberbezpieczeństwa, wskazówki dotyczące reagowania na cyberprzemoc oraz informacje o tym, gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia.  Najstarsi uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne.

Projekt „Bezpieczni w sieci” pozwolił uczniom nie tylko poszerzyć wiedzę na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, ale także rozwinąć umiejętności cyfrowe poprzez pracę z różnymi narzędziami informatycznymi. Powstałe prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu oraz omówione podczas zajęć, co dodatkowo utrwaliło zdobyte wiadomości.

Projekt zakończył się sukcesem, a uczniowie wykazali duże zaangażowanie i kreatywność. Dzięki różnorodnym formom pracy każdy mógł znaleźć sposób na wyrażenie swojej wiedzy i zrozumienia tematu.