Dnia 29 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu logopedycznego. Wzięło w nim udział 15 uczniów klas 1 – 3 z ośmiu szkół podstawowych z terenu gminy Sierakowice. W tym roku hasłem przewodnim były łamańce językowe, które są świetną zabawą słowną w utrwalaniu prawidłowej artykulacji trudnych głosek. Dzieci poradziły sobie wspaniale! Wykazały się znajomością tekstu wierszy, odpowiednią dykcją, a także pilnowały w wymowie ćwiczone głoski. Dziękujemy logopedom oraz rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu, a panu Wójtowi Mirosławowi Kuczkowskiemu za ufundowane nagrody w postaci gier stymulujących prawidłowy rozwój języka i mowy.

Lista laureatów konkursu:
I miejsce i tytuł Mistrza Wymowy zdobył Cezary Reich, uczeń kl. 2, SP Kamienica Królewska;
II miejsce – Patryk Jereczek, kl. 2, SP nr 2 w Sierakowicach;
III miejsce: Faustyna Wica, kl. 1, SP nr 1 w Sierakowicach oraz Marcelina Zaworska, kl. 2, SP Jelonko.
Wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
Zuzanna Bronk kl.2, SP Lisie Jamy;
Łucja Woźniak kl. 2, SP Gowidlino;
Roksana Płotka kl. 1, SP Tuchlino;
Amelia Dawidowska kl. 3, SP Łyśniewo.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu logopedycznego 🙂

 Monika Szymańska -Spręga, koordynator konkursu.