Współczesne społeczeństwo jest często bardziej nastawione na bierny wypoczynek niż aktywność fizyczną w wolnym czasie. Do takiej sytuacji jeszcze bardziej przyczynił się COVID i zamknięcie ludzi w domach oraz w wielu przypadkach przejście na pracę zdalną z domu, która w wielu zawodach trwa do tej pory. Dodatkowo zauważa się coraz większy problem z otyłością wśród młodzieży.

W związku z tym nauczyciele należący do Stowarzyszenia Sierakowicka Jedynka napisali projekt mający na celu aktywizację dzieci i młodzieży. W dniach 17 oraz 23 maja odbyły się rajdy rowerowe z Sierakowicką Jedynką w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Gminy w Sierakowicach.

Uczniowie mieli okazję aktywnie spędzić czas, poznać infrastrukturę ścieżek rowerowych Gminy Sierakowice oraz ciekawe miejsca w Puzdrowie i Gowidlinie. Zwiedzili Park Edukacyjny w Puzdrowie, pomnik przy domy rodzinnym ks. B. Sychty, zabytkowy kościół w Gowidlinie oraz przystań żeglarską w Gowidlinie. Nad jeziorem mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą żeglarską, co zachęciło ich do udziału w zajęciach prowadzonych przy szkole w ramach klubu żeglarskiego.