Dnia 17 maja w naszej „Jedynce” odbył się Gminny Konkurs Znajomości Twórczości i Baśni Hansa Christiana Andersena, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z twórczością pisarza oraz  najbardziej popularnymi baśniami tego twórcy.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas II-III, IV-V gminy Sierakowice. Łącznie wzięło udział 8 szkół. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. O zwycięstwo zawalczyło 45 uczestników. Nagrody dla zwycięzców ufundował wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela. Jury w składzie: Michalina Król (nauczycielka języka polskiego SP1), Natalia Frymus (n-l edukacji wczesnoszkolnej), Beata Wica (nauczyciel biblioteki, nauczycielka języka polskiego SP2) oraz Aldona Skorowska (nauczycielka języka polskiego SP Łyśniewo Sierakowickie) oraz Bożena Mielewczyk (n-l edukacji wczesnoszkolnej) oceniało uczniów pod kątem: poprawności merytorycznej (znajomość tematu, baśni), zwięzłości i jasności przekazu, umiejętności posługiwania się poprawnymi zdaniami.
Oto nagrodzone szkoły i ich reprezentanci:
 ● kategoria klas II-III
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach:
 •  Pola Chmurzyńska,
 •  Franciszek Reclaw,
 •  Agata Goldmann.
Opiekunowie zespołu: Małgorzata Labuda, Karina Wenta, Anna Jakubek.
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach:
 •  Nadia Białk,
 • Jan Jereczek,
 • Adam Choszcz.
Opiekun zespołu: Anna Bendzmer.
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Puzdrowie:
 • Michalina Kolka,
 • Nadia Cyman,
 • Jagoda Reclaf.
Opiekun zespołu: Justyna Kamińska.
Wyróżnienie: Zespół Szkolno-Przedszkolny „Mała Szopa” w Szopie:
 • Julia Klinkosz,
 • Filip Płotka,
 • Jakub Ryliński.
Opiekun zespołu: Emilia Janneck.
● kategoria klas IV-V
I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny „Mała Szopa” w Szopie:
 • Patryk Bobkowski,
 • Liliana Labuda,
 • Maja Olszewska.
Opiekun zespołu: Sabina Lejk.
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach:
 • Łucja Węsierska-Tessen,
 • Patrycja Woźniak,
 • Alicja Paprota.
Opiekunowie zespołu: Irena Gruba, Joanna Bigus, Danuta Bukowska.
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim:
 • Maciej Leik,
 • Antoni Wenta,
 • Zuzanna Garska.
Opiekun zespołu: Aldona Skorowska.
Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa w Jelonku:
 •  Laura Mielewczyk,
 • Łukasz Piekarski,
 • Bartosz Sikora.
Opiekun zespołu: Alicja Chmurzyńska.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadania ogromnej wiedzy, elokwencji oraz niezwykłych umiejętności wypowiadania się. Dyplomy i nagrody wręczyli organizatorzy. Dzięki hojności fundatorów nagród: Urząd Gminy Sierakowice oraz GS w Sierakowicach wszyscy uczniowie mogli cieszyć się upominkiem oraz słodkim poczęstunkiem, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
            Organizatorki:
Michalina Król, Natalia Frymus