07.05.2024r język kaszubski rozbrzmiewał w naszej szkole  – a to za sprawą święta jej patrona – Floriana Ceynowy. Był On wybitną postacią. Z zawodu był lekarzem, natomiast z zamiłowania był również: etnografem, językoznawcą, działaczem społecznym i politycznym, reformatorem. Najbardziej znany jest z tego, że był twórcą regionalizmu i piśmiennictwa kaszubskiego. Można powiedzieć, że od niego wszystko się dla Kaszub zaczęło…

W tym szczególnym majowym dniu zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęliśmy naszą uroczystość. Uczniowie zaprezentowali się w strojach galowych. Pojawiły się również inne akcenty kaszubskie. W części artystycznej wystąpili uczniowie realizujący naukę języka kaszubskiego. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do sal gdzie wykonali przeznaczone dla nich zadania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obchody Dnia Patrona Szkoły i zapraszamy do fotorelacji.

Pamięć Florianowi Ceynowie!