W środę 06. marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu chcieliśmy przybliżyć dzieciom zagadnienie znaczenia logopedii dla rozwoju mowy i komunikacji. W związku z czym zaproponowaliśmy wychowawcom klas „0”-3 przeprowadzenie pogadanek. Przyjrzeliśmy się bliżej roli logopedy, zadaniom, jakie wykonuje oraz korzyściom, jakie możemy osiągnąć dzięki ich wsparciu. Dodatkowo uczniowie mogli przygotować prace plastyczne o tematyce logopedycznej. Ponadto na holu głównym szkoły, a także w wirtualnej gazetce szkolnej pojawiły się prezentacje wyjaśniające podstawowe kwestie związane z logopedią, m.in. kim jest logopeda, co nazywamy wadami wymowy, jakie są przyczyny tych wad oraz jakie występują najczęstsze wady wymowy czy też kiedy należy zgłosić się do logopedy. Podkreśliliśmy również istotny wpływ rodziców w nauce prawidłowej wymowy. Dziękujemy tym wszystkim klasom, które włączyły się w obchody tego święta.