W dniach 21-22 lutego 2024 r.  uczniowie z klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach plastyczno-technicznych – Gipsowe odlewy. Była to atrakcyjna i kreatywna forma edukacji artystycznej, która rozbudziła wyobraźnię i pozwoliła rozwijać zdolności plastyczno – techniczne.

Podczas warsztatów dzieci poznały proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Łopatkami mieszały masę, nakładały ją do formy i wygładzały. Uczniowie w trakcie warsztatów przygotowali samodzielnie gipsowe ozdoby, które zabrali ze sobą do klas. Po całkowitym wyschnięciu, będą je samodzielnie malować i ozdabiać według własnych pomysłów tak, aby stały się one niepowtarzalnymi ozdobami.

Warsztaty gipsowe dały dzieciom dużo radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Były atrakcyjną formą edukacji, umożliwiającą dzieciom rozwinięcie zdolności plastycznych i manualnych.