Uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach uczestniczyli w projekcie edukacyjnym  pt. ZBRODNIA PIAŚNICKA  – MŁODZI PAMIĘTAJĄ , której organizatorami byli IPN – oddział w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku. Dnia 24.11.2023 roku  w Zespole Szkól Administracyjno – Ekonomicznych w Gdyni odbyła się gala finałowa etapu wojewódzkiego . Uczniowie naszej szkoły; Gracjan Tandek z klasy VII d zajął II miejsce w kategorii – plakat oraz wyróżnienie w kategorii – utwór literacki . Ponadto wyróżnienia w kategorii utwór literacki  otrzymali; z klasy VII b – Julia Elend, Julia Elwart, Matylda Myszk , z klasy VIII a Maria Damps
W kategorii plakat wyróżniono też prace Julii Naczk – Lis z klasy VII c oraz Feliksa Hopy z klasy VII d. Wszystkim gratulujemy sukcesu.
Opiekunem była Danuta Stolc.