W październikowy poranek klasa 2 b oraz klasa 2 d wybrały się na wycieczkę do Gdańska. 

Zatrzymaliśmy się w Parku Oliwskim i wyruszyliśmy na poszukiwania jesiennych skarbów. Przemieszczając się między drzewami poznawaliśmy ich nazwy oraz zbieraliśmy kasztany i liście. Niezwykle malowniczo wyglądały kaczki pływające w kanałach wodnych pod kolorowymi koronami drzew. Nie ominęliśmy odnowionej Palmiarni, aby wśród zielonych roślin odnaleźć między innymi bananowce.  W Archikatedrze oliwskiej wysłuchaliśmy fragment koncertu organowego podczas którego mogliśmy obserwować jego ruchome elementy. 

Kolejnym punktem naszej jesiennej wyprawy było obejrzenie rewii na lodzie. Aktorzy poruszający się na lodzie oraz barwne rekwizyty i niezwykłe efekty specjalne przyczyniły się do wielu pozytywnych wrażeń. 

Pełni jesiennych uśmiechów wróciliśmy bezpiecznie do szkoły.