W sobotę 20 maja uczniowie realizujący naukę języka kaszubskiego udali się na wycieczkę do Słupska i Ustki. 

W Słupsku nasz pierwszy przystanek był nad rzeką Słupią, a potem zatrzymaliśmy się w Zamku Książąt Pomorskich.  Mogliśmy zapoznać się eksponatami związanymi z ostatnimi Gryfitami, elementami uzbrojenia, zobaczyć zbiory numizmatyczne, a w szczególności denar Bolesława Chrobrego wybity po 992 roku. Jest to prawdopodobnie najstarsza polska moneta (w Polsce zachowane są jedynie dwa egzemplarze). Zaskoczeniem była dla nas sala wypełniona przeróżnymi sztućcami i akcesoriami gastronomicznymi. Poznaliśmy także historię miasta i ich mieszkańców. Przed zamkiem, przy pomniku Bogusława X, część naszej grupy grała w grę wielkofomatową, a młodsi zdobywali punkty celując do tarczy. 

Po krótkim pikniku udaliśmy się nad morze do Ustki, gdzie bulwarem przeszliśmy do pomnika Syrenki. Nieopodal latarni zaopatrzyliśmy się w pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. 

Pełni wrażeń wróciliśmy do Sierakowic😊