12 maja 2023r. w ramach lekcji z języka kaszubskiego odbyła się wycieczka do Skrzeszewa. Na samym początku naszej wyprawy zostaliśmy poczęstowani rosołem oraz naleśnikami z twarogiem, jagodami oraz bitą śmietaną. Po tak obfitym poczęstunku mogliśmy ruszyć dalej. Dzieci zapoznały się z życiem na wsi dawniej i dzisiaj. Zobaczyły park starych maszyn (czyli jak wyglądały i do czego służyły). Na miejscu odbyły się warsztaty z wypieku drożdżówek, spotkanie z pszczelarzem, do którego dzieci miały mnóstwo pytań. Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach ruchowych. Podczas wyprawy do lasu dzieci miały możliwość poznać czapliniec, dostrzec żurawie oraz czaple. Ptaki zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Po drodze odwiedziliśmy przydrożną kapliczkę, przy której odśpiewaliśmy pieśń maryjną oraz pomodliliśmy się. Pobyt w tym miejscu sprzyjał integracji i wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. Na zakończenie pobytu w tym pięknym zakątku Kaszub każdy mógł zabrać upieczoną przez siebie drożdżówkę do domu.

Pełni zmęczenia i uśmiechów wróciliśmy do domów;)