Dwunastego maja obchodziliśmy w szkole Dni Funduszy Europejskich. Także w naszej szkole realizowanych jest wiele inicjatyw i projektów współfinansowanych ze źródeł UE, jak choćby niedawno zakończony żeglarsko-edukacyjny projekt pt. „Kurs na edukację”.
Obchody tego dnia biegły dwutorowo. Od rana spotykaliśmy się z dziećmi z klas 4-5, 6-7 i młodzieżą z klas 8. Każda z tych grup miała do wykonania określone zadania – najmłodsza miała przeanalizować swoje lokalne środowisko i w formie plakatów opowiedzieć o tym, co chcieliby zmienić w nim dzięki funduszom europejskim. Starsze klasy miały przygotować plakaty ukazujące zmiany, które zaszły w naszym otoczeniu dzięki środkom unijnym. Najstarsi zaś realizowali miesięczny projekt z Wiedzy o społeczeństwie polegający na nagraniu 90-sekundowego filmiku prezentującego efekty unijnych dotacji – w sferze infrastruktury, przestrzeni publicznej, edukacyjnej lub prywatnej.
Materiały zostały zaprezentowane, a na wyniki przyjdzie poczekać do końca przyszłego tygodnia. Komisja stwierdziła bardzo dobre przygotowanie uczestników, z 53 filmów wybrano 12 do dalszej rywalizacji, która toczy się na szkolnym profilu na Fb.

Drugą odsłoną obchodów tego dnia były Międzyszkolne Regaty Żeglarskie o Puchar Wójta Gminy Sierakowice, które miały miejsce na Jeziorze Gowidlińskim. Rywalizowały dwie szkoły – nasza oraz szkoła z Gowidlina. Z przyjemnością informujemy, że wygrała załoga naszej szkoły! Na wodzie panowały świetne warunki, piękna pogoda sprzyjała zmaganiom. Na lądzie na wszystkich czekało ognisko, grill, kiełbaski i inne atrakcje. Regaty mogły odbyć się dzięki dofinansowaniu Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobieli, za które w imieniu młodych żeglarzy serdecznie dziękujemy!

Na stronie głównej szkoły oraz na naszym FB można obejrzeć filmiki prezentujące to wydarzenie. Ich autorkami są uczennice klasy 8b, które pracowały na iPadach z naszej pracowni Apple iPad. Zachęcamy do obejrzenia.