W dniach 27 i 28 kwietnia klasa 8b wyjechała na Zieloną Szkołę. Już na samym początku organizatorzy przekazali plan działań i po krótkim wstępie się zaczęło. Wszystkie zadania wymagały współpracy i wymyślenia taktyki, aby je przejść. Wycieczka była pod hasłem JEDEN ZA WSZYSTKICH. Zatem każdy musiał się postarać, bo jeżeli ktoś nie spełnił swego zadania to grupa zaczynała od nowa. Co robili:

1. Budowali tratwy i płyneli na nich kilka metrów.
  2. Uciekali z Alcatraz czyli przechodzili z jednego punktu na drugi na skrzynkach bez dotykania powierzchni ziemi.
  3. Brali udział w Małpiarni czyli przeprawiali się na linach, belkach, siatkach i w rurze na drugi koniec toru.
  4. Przechodzili przez „wiszące wyspy” czyli przenosili długą belkę na drugą stronę wytyczonego placu przechodząc przez wiszące opony.
  5. Wędrowali nocą po pobliskim lesie i rozwiązywali zagadki detektywistyczne, aby wrócić do domków.

Najważniejsze jest to, że nikt nie rezygnował i każdy walczył do końca. Zdecydowanie była to szkoła integracji, sprawdzenia swoich możliwości, przełamywania strachu, wzajemnego szacunku.

Brawo 8b!