Dzisiaj w naszej „Jedynce” odbył się Gminny Konkurs Znajomości Twórczości i Baśni Braci Grimm, którego głównym celem było zapoznanie uczniów z twórczością pisarzy oraz ich najbardziej popularnymi baśniami.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z klas II-III, IV-V gminy Sierakowice. Łącznie wzięło udział 8 szkół. Każdą szkołę reprezentowało 3 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych. O zwycięstwo zawalczyło 45 uczestników. Nagrody dla zwycięzców ufundował wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela. Jury w składzie: Michalina Król (polonista SP1), Natalia Frymus (n-l edukacji wczesnoszkolnej), Wioletta Kuczkowska (nauczyciel SP2) oceniało uczniów pod kątem: poprawności merytorycznej (znajomość tematu, baśni), zwięzłości i jasności przekazu, umiejętności posługiwania się poprawnymi zdaniami.

Oto nagrodzone szkoły i ich reprezentanci:

● kategoria klas II-III

– Agnieszka Lejk

– Ernest Bronk

opiekun zespołu: Martyna Bronk

Wszystkim uczestnikom gratulujemy posiadania ogromnej wiedzy, elokwencji oraz niezwykłych umiejętności wypowiadania się. Dyplomy i nagrody wręczyli organizatorzy wraz z panią dyrektor Agatą Tarasiuk oraz wicedyrektor Jolantą Skierką. Dzięki hojności fundatora nagród wszyscy uczniowie mogli cieszyć się upominkiem, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.