W kwietniu obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia. Dzieci z zerówek przyłączyły się do obchodów dnia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom tematyki zdrowotnej oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych. W tym dniu zapoznaliśmy się  ze strukturą piramidy żywienia, odwiedziła nas Pani pielęgniarka szkolna, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam jak należy dbać o zdrowie. Wspólnie z Rodzicami upiekliśmy babeczki marchewkowe. W zabawach ruchowych utrwalaliśmy znajomość nazw grup produktów, tj. owoce, warzywa, pieczywo, nabiał, mięso, itp. Zajęcia uświadomiły dzieciom, w jaki sposób należy dbać o zdrowie i jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu.

Zachęcamy do dbania o swoje serce! Mamy je tylko jedno;)