Dzisiaj mieliśmy okazję zwiedzić trochę Gdańska. Naszą przygodę zaczęliśmy od placu trzech krzyży. Był nieziemski! Tam spotkaliśmy Panią przewodnik, która opowiedziała nam po krótce o wydarzeniach Solidarności oraz o życiu w PRL’owskich czasach. Dlaczego akurat taki temat? Nasza podróż miała się opierać o tematykę solidarności Polski. Otrzymaliśmy  przygotowane mapy z zadaniami, które mieliśmy rozwiązać korzystając z tablic i zabytków Gdańska, które szukaliśmy??. Pani przewodnik pomogła nam z pierwszymi punktami, a potem już w grupach zaczęliśmy rozwiązywać następne. Pogoda mroźna, ale  motywacja pomagała nam dojść do końca. Podczas trasy dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, które działy się w naszej Polsce całkiem nie dawno. Trasa kończyła się przy stoczni Gdańskiej. Ostatnim punktem na liście był widok z tarasu w Muzeum Solidarności. Widoki były przepiękne jednak jazda windą była przerażająca. Na koniec mieliśmy czas wolny. Zjedliśmy obiad w McDonaldzie ?

Tekst napisała Julia Trybowska z 8b