Margherita, Funghi, Pepperoni czy Hawajska z ananasem? Na cieście grubym czy jednak cienkim?” – te pytania są zasadne szczególnie 9 lutego w Międzynarodowy Dzień Pizzy. O tym dniu nie zapomniały oddziały zerowe ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach. Grupy ochoczo przygotowywały pizze a także uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w pizzeri Italiana. Powstały także papierowe pizze na cienkim cieście. Nie zabrakło też nauki matematyki, czyli dzielenia ciasta na kawałki oraz historii, czyli poznania pochodzenia pizzy. Dzieci poznały składniki, które są niezbędne do przygotowania tej potrawy. Zerówkowicze zachęcają do rozkoszowania się smakiem pizzy, ale przypominają też o zasadach zdrowego odżywiania, zgodnie z powiedzeniem „Co za dużo, to niezdrowo”.