Żywa lekcja przyrody

31 stycznia 2023r. klasy 1b, 2a i 2b wzięły udział w niecodziennych warsztatach edukacyjnych pt. “Odlotowe sówki”. Była to lekcja przyrody z udziałem żywych ptaków. Bohaterami zajęć były: sowa płomykówka, szlarogłówka, pójdźka europejska. Uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat życia tych pięknych ptaków. Dowiedzieli się m.in. do czego służą, sterczące niby uszy, piórka na głowie oraz gdzie sowy mają uszy, o ile stopni mogą obrócić głowę, czy wszystkie sowy są aktywne, czym się odżywiają i dlaczego ludzie się ich boją. Każdy z uczestników miał możliwość pogłaskania sówek. Dzieci zrozumiały, że te ptaki są prawdziwymi sprzymierzeńcami człowieka w walce z różnymi gryzoniami. Spotkanie okazało się interesującym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych.

M. Drężek, A. Jakubek, J. Subkowska