Program Laboratoria Przyszłości wzbogacił naszych uczniów o cenne umiejętności, a szkołę o najnowsze pomoce naukowe i dydaktyczne. Uczniowie klas „0” korzystają podczas lekcji z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zabawa przez naukę, działanie w praktyce pobudza wyobraźnię i kreatywność uczniów.

W grudniu dzieci wzięły udział w świątecznym Escape Roomie. Rozwiązywały zagadki, aby zdobyć szyfr do pomieszczenia, w którym zamknięto prezenty św. Mikołaja. Nie brakowało też wirtualnych spacerów m.in. do Kopalni Soli w Wieliczce.

W ramach projektu „Z muzyką przez świat”, w lutym dzieci podróżują po Ameryce Łacińskiej poznając kulturę, tradycje, zwyczaje państw takich jak Meksyk, Peru, Paragwaj czy Brazylia. Dzięki możliwości skorzystania z gogli VR uczniowie przenieśli się do rzeczywistego świata tych miejsc, zaglądając m.in. do: Rio De Janeiro na słynny karnawał czy do katedry w Brazylii. Dzięki goglom VR dzieci uczestniczyły
w zajęciach rzeczywistości wirtualnej o tematyce ekologicznej.

Uczniowie byli zachwyceni zajęciami i prosili o więcej;)