Dnia 12 stycznia 2023r wczesnym rankiem klasa 1b oraz klasa 1d wyruszyły na wycieczkę. 

 Pierwszym punktem programu był przystanek w kinie Remus w Kościerzynie.  

Tam nasi pierwszoklasiści mogli poznać przygody opisane w lekturze pt.:”Plastusiowy pamiętnik”. Gra aktorska była perfekcyjna, a efekty świetlne i akustyczne wspaniale wzbogaciły odbiór tego przedstawienia.  

 Kolejny nasz przystanek był w fabryce porcelany w Lubianie.  

Tam po przejściu z panią przewodnik przez bramki i zaopatrzeniu się w odblaskowe kamizelki poznawaliśmy kolejne etapy powstawania talerzyków, miseczek, kubków i innych wyrobów ceramicznych. Widzieliśmy szlifowanie, wypalanie, wyklejanie wyrobów, które są wysyłane do sklepów, hoteli, restauracji w Polsce i Europie. Zwieńczeniem całej wyprawy były zakupy, pamiątki dla najbliższych w sklepie firmowym. 

Warto było wstać wczesnym rankiem, aby wyruszyć na taką udaną wycieczkę! 

 Klasa 1b, 1d z wychowawczyniami  M. Drężek, B. Mazur