W piątek 16.12.2021r. po lekcjach uczniowie  uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w zajęciach pieczenia pierników. Uczniowie zapoznali się z tradycją pieczenia pierników na Kaszubach. Praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez problemów. Dzieci wygniatały i wałkowały ciasto wg przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów- choinek, gwiazdek, aniołków i innych przy pomocy foremek. Pierniczki zostały pięknie ozdobione. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Wykonane przez dzieci pierniczki zostały pięknie zapakowane. Dzieci mogły obdarować nimi swoich najbliższych.