3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole 2 grudnia nastąpiło podsumowanie V Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: “Mój Niepełnosprawny Przyjaciel”. Nadesłano do nas prace ze szkół okolicznych miejscowości. Dzieci w bardzo przejrzysty sposób przekazały w graficznej formie chęć i potrzebę integracji oraz tolerancji. Przedstawiły osoby niepełnosprawne jako te, które mają marzenia; czują potrzebę okazywania i doznawania uczuć, chęć zabawy oraz spędzania czasu w grupie. Przekonały się, że być RAZEM to nic trudnego, wystarczy chcieć.

Każdego dnia spotykamy osoby z niepełnosprawnościami – z dysfunkcjami ruchu, mowy i innymi schorzeniami. Ten dzień to dobra okazja, aby przypomnieć uczniom, że społeczeństwo to MY wszyscy, niezależnie od sprawności, miejsca zamieszkania czy wieku. Osoby zmagające się z trudnościami życia, mimo bólu, ciągłych rehabilitacji osiągają sukcesy i są wzorem do naśladowania. Z tym przesłaniem wystąpili uczniowie z klasy VII a w krótkiej inscenizacji pt.: “Każdy inny, wszyscy równi”. Utwory muzyczne: „Życie jak poemat” wykonał duet: Zofia Paracka i Tomasz Stencel pod kierunkiem p. Michaliny Król, „Podajmy sobie ręce” wykonali uczniowie kl. Ia pod nadzorem p. wychowawczyni Joanny Ryłko. Wszystkim występom przyglądali się podopieczni ORW Sierakowice wraz z opiekunami. Po części oficjalnej zaproszeni goście uczestniczyli we wspólnych warsztatach malowania czym się da wypełniając barwami obrazy nawiązujące do nadchodzących świąt. W tym działaniu byli pomocni wolontariusze naszej szkoły. Były tańce, a na pożegnanie mały upominek w postaci pierników.

Nagrody wręczyła pani dyrektor Agata Tarasiuk dziękując uczestnikom i organizatorom za zaangażowanie. Gościom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy odpowiedzieli na naszą propozycję wzięcia udziału w konkursie. Dziękujemy również zaproszonym gościom, za przyjęcie zaproszenia i wspólną zabawę. Dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsora nagród, pana Tadeusza Kobieli Wójta Gminy Sierakowice. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za szczodrość, wrażliwość i okazane serce.