W związku z zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia 1 grudnia uczniowie naszej szkoły głównie z klas Va i VId wybrali się do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku na spektakl pt.: „Opowieść wigilijna”. Treścią sztuki teatralnej była niezwykła przygoda Scrooge’a w wigilię świąt Bożego Narodzenia (a ściślej noc wigilijną), uważanego przez przedsiębiorcę za bezsensowną stratę czasu, który nie przynosi korzyści finansowych. Bohater „Opowieści wigilijnej” po tym jak odwiedzają go trzy duchy, poznaje radość dzielenia się z innymi, dowiaduje się, czym jest szczęście dawania i otrzymywania miłości. Dzięki temu nie tylko ratuje swoją duszę od potępienia, ale i zyskuje radość doczesnego życia. Przedstawienie wzbudziło u uczniów refleksje dotyczące istotnych wartości w życiu każdego człowieka. Wychowankowie byli zadowoleni z wyjazdu.

Iwona Grucza, Irena Gruba