Dnia 23 listopada klasa 2b uczestniczyła w lekcji z użyciem googli VR.

Przy okazji omawiania lektury pt. „Zaczarowana zagroda” mogliśmy

przenieść się do wirtualnego świata na biegunie południowym, który ukazał nam piękno krajobrazu występującego na Antarktydzie.

Widzieliśmy również bohaterów naszej lektury, czyli pingwiny Adeli oraz stacje badawcze i naukowców. Lekcja dostarczyła nam wielu wrażeń i pozytywnych emocji.

Anna Jakubek

KLASA 2a

Uczniowie klasy 2a przez kilka kolejnych dni omawiali lekturę „Zaczarowana zagroda”, poznawali odległy ląd, jakim jest Antarktyda. Zgłębiali wiedzę na temat pracy polarników i znajdujących się tam stacji badawczych. Zdobywali ciekawe informacje o pingwinach i odkrywali tajemnicę zaczarowanej zagrody. Wykonali piękne  lapbooki.  

Na podsumowanie zdobytych wiadomości przenieśli się do wirtualnego świata, gdzie z użyciem googli VR obserwowali życie pingwinów i podziwiali piękno zimowego krajobrazu. Były to niezwykłe przeżycia i ciekawa lekcja przyrody. 

Janina Subkowska