Uczniowie naszej szkoły od przedszkolaków po klasy VIII 21 listopada po raz kolejny wzięli udział w akcji z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Tego dnia dominował kolor czerwony, ponieważ życzliwość jest kluczem do naszych serc. Dzieci z klas młodszych rozpoczęły ten wyjątkowy dzień od zapoznania się z opowiadaniem „O Ciepłym i Puchatym”, na podstawie którego uświadomiły sobie jacy powinniśmy być dla innych, aby być szczęśliwym. W ramach zajęć plastycznych wykonały również ciekawe plakat pt. „Jesienne Drzewko Życzliwości i Pozdrowień” takie drzewko zawisło na drzwiach każdej klasy. Klasy starsze natomiast wykonały Kodeks Osoby Życzliwej oraz wyszukiwały synonimy do słowa „życzliwość”. Prace te zostały umieszczone na drzwiach każdej klasy. Przypominają uczniom jacy powinniśmy być na co dzień.

 

Rozstrzygnięto również Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę z okazji Dnia Życzliwości i pozdrowień.

I miejsce – Aleksander Tempski IIc

II miejsce – Patrycja Wejer IIIb

III miejsce ex aequo

– Blanka Klasa IIIb

– Szymon Kuczkowski gr 04

Serdecznie dziękujemy za udział i zagazowanie.

Niezmiernie dziękujemy każdemu z osobna, za wkład i chęci.

Niech przytoczony cytat stanie się receptą na każdy kolejny dzień.

 

” Ten świat potrzebuje nowego rodzaju armii – armii życzliwości „

Cleveland Amory