4 listopada w sierakowickiej „Jedynce” odbył się finał III Gminnego Konkursu Plastycznego „Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs skierowany był do najmłodszych uczniów z klas 0-3 z naszej gminy. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 0-1 i klasy 2-3. W sumie otrzymaliśmy 175 pięknych prac. Dziękujemy wszystkim, uczestnikom, wychowawcom i rodzicom uczniów, za tak liczny udział. Młodzi artyści wykazali się kreatywnością i starannością, wybór zwycięskich prac nie był łatwy. Wyłoniliśmy zwycięzców z każdej kategorii i wiele prac wyróżniliśmy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Dofinansowanie na zakup nagród otrzymaliśmy od Wójta Gminy Sierakowice pana Tadeusza Kobieli, bardzo dziękujemy za wspieranie rozwoju talentu młodych artystów. Naszą uroczystość pomogli uświetnić nasi uczniowie z klasy IIIc pod kierunkiem wychowawczyni Pani Natalii Frymus prezentując przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. Swoją aktywność wokalno-sceniczną zaprezentowali również nasi zerówkowicze z grupy 3 i grupy 4 w piosence z książki „Akademia Pana Kleksa – Witajcie w naszej bajce” pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Magdaleny Jędrzejewskiej i Pani Eweliny Bojanowskiej.

Laureaci konkursu:

Klasy 0-1

I msc Oskar Klejna SP Puzdrowo

II msc Sebastian Lubotzki SP Kamienica Królewska

III msc Gracjan Nastały SP Lisie Jamy

Wyróżnienia: Marta Makurat SP Jelonko; Agata Labuda SP Puzdrowo; Bartłomiej Górski SP Kamienica Królewska; Emanuel Tandek SP 1 Sierakowice; Zofia Bojanowska SP Gowidlino;

Klasy 2-3

I msc Aleksander Sobisz SP Lisie Jamy

II msc Adriana Deyk SP 1 Sierakowice

III msc Natalia Gajewska SP 1 Sierakowice

Wyróżnienia: Damian Jereczek SP Lisie Jamy; Bartosz Gangalowski SP Puzdrowo; Łucja Formela SP 2 Sierakowice; Natalia Lejk SP Kamienica Królewska; Mikołaj Makurat SP Tuchlino; Małgorzata Damaszk SP Lisie Jamy; Aurelia Szweda SP Kamienica Królewska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej, już czwartej edycji konkursu, za rok.