We wrześniu obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Tegoroczne święto upłynęło Świetliczakom pod znakiem poznania książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, a to ze względu na zbliżający się Światowy Miesiąc Dobroci dla Zwierząt. Aby sprawdzić, czy uczniowie z uwagą słuchali fragmentów książki, odpowiadali na pytania nauczyciela związane z jej treścią oraz wyszukiwali ilustracje przedstawiające zwierzęta, które posiadał Doktor Dolittle. Wspaniale bawili się również w czasie zabaw ruchowych, podczas których losowali nazwy zwierząt i naśladowali ich zachowanie. Na zakończenie wykonali ilustrację do książki pod tytułem „Magiczne zwierzęta Doktora Dolittle”. Oraz oczywiście odwiedzili bibliotekę, która znajduje się w sąsiedztwie świetlicy, aby wypożyczyć kolejną lekturę do przeczytania.

Alicja Baran

Anna Mielewczyk