Uczniowie realizujące naukę języka kaszubskiego wybrali się do gminy Stężyca.  

Zatrzymali się w miejscowości Zgorzałe, gdzie między innymi podjęli się sportowych zmagań podczas gry w minigolfa połączonego z rozwiązywaniem zagadek związanych z naszym regionem. Natomiast miłośnicy zwierząt hodowlanych mogli z bliska się im przyglądać, karmić je i brać na ręce. Ten czas sprzyjał wspólnej radości podczas śpiewu na scenie z mikrofonem w ręce oraz zabawie na placu zabaw. Pod koniec pobytu w tym miejscu, zwycięzcy każdej z drużyn otrzymali medale.  

Następnie nasi uczniowie udali się do Stężycy, gdzie przeszli urokliwą Promenadą im. Ks. Lubińskiego, udali się na stadion, miasteczko ruchu drogowego i Amfiteatr, gdzie wdrapali się na scenę, pod którą niektórzy już byli podczas koncertów. 

Pełni wrażeń, bezpiecznie wrócili do Sierakowic, a zwieńczeniem tej wycieczki było wykonanie plakatów prezentujących jej najciekawsze momenty.

Nad. B. Mazur, A. Rutkowska, T. Jelińska