Klasa 3b wzięła udział w warsztatach „Fascynujący świat pszczół”. Uczniowie poznali tajniki pracy pszczelarza, historię pszczelarstwa i wiele interesujących faktów z życia pszczół. Posmakowali pyłku kwiatowego i słodziutkiego miodu. Obserwowali na żywo zachowania tych wspaniałych owadów. Wykonali samodzielnie świeczki z pszczelego wosku. Zajęcia były pouczające i bardzo ciekawe.

Mariola Borecka

Uczniowie klasy 3c również podczas warsztatów Fascynujący świat pszczół spotkali się z mistrzem pszczelarstwa z pasieki „Boża Iskierka”, który zapoznał dzieci z życiem pszczół. Mali słuchacze mieli możliwość obejrzenia różnych uli, zajrzenia do ich wnętrza oraz obserwacji pszczół w szklanym ulu. Posmakowali pysznego miodu i pyłku kwiatowego oraz samodzielnie wykonali świeczki z wonnych plastrów wosku. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał – książeczkę, drewniany nożyk do miodu oraz dyplom uczestnictwa.

Natalia Frymus