Początek września obfitował w żeglarskie emocje – na Jeziorze Gowidlińskim w dniach 3-4 września miały miejsce I międzyszkolne Regaty w ramach projektu „Kurs na edukację” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Brało w nich udział łącznie 60 uczennic i uczniów z trzech szkół – SP1 w Sierakowicach, SP w Gowidlinie i SP w Mściszewicach. Młodzi adepci żeglarstwa pływali na nowoczesnych łodziach Mariner-19 pozyskanych przez Gminę Sierakowice w ramach marszałkowskiego projektu „100 łodzi na 100-lecie państwa polskiego”.

Rywalizacja była zawzięta, bo i warunki atmosferyczne były wyśmienite. Prócz wysokiej temperatury i słońca dopisywał wiatr, pozwalając osiągać dobre wyniki. Nad wszystkim czuwał zawodowy sędzia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Atmosfera podczas regat była wyśmienita, uczestnicy nie tylko pływali, ale mieli też warsztaty na lądzie. Wszyscy zaś mogli się odprężyć i posilić przy wspólnym ognisku, któremu towarzyszyły klimatyczne szanty.

Wyniki regat oraz puchary i medale wręczone zostaną podczas pikniku żeglarskiego 11 września, o którym słów kilka już niebawem w następnej relacji.