W ramach lekcji języka kaszubskiego 17 września 2022 r została zorganizowała wycieczka do  Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.

Wycieczka miała na celu przekazanie wiedzy uczniom o: przyrodzie, historii, regionalnej architekturze, tradycji kaszubskiego rękodzieła ludowego, a także zaznajomienie z autentycznymi wartościami kultury oraz nabycie przez nich praktycznych umiejętności w wybranych dziedzinach.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak niegdyś wyglądała szkoła, klasa, przybory szkolne. Czekał bowiem na nich nauczyciel z długą brodą
i z kałama
rzem w ręku. Rozpoczął zajęcia w zabytkowej szkole. Wiele radości dostarczyło uczniom śpiewanie nut kaszubskich, pisanie gęsim piórem, czy klęczenie na grochu. Dzieci zobaczyły stary młyn, odwiedzily kowala w kuźni a także stare kaszubskie chaty i zagrody dla zwierząt. Jednak największą radość sprawiło dzieciom zbieranie ziemniaków czyli tradycyjne kaszubskie wykopki.

Z torbami pełnymi ziemniaków, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów;)

Zapraszamy do fotorelacji;)