Z dniem 1 lutego 2022 roku oficjalnie rozpoczęło swoją działalność Stowarzyszenie Sierakowicka Jedynka założone przez rodziców uczniów, przedstawicieli grona pedagogicznego i innych sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.

Naszym celem jest szeroko pojęta działalność wspomagająca SP1 na polu edukacyjnym, wychowawczym i opiekuńczym – dla dobra naszej społeczności szkolnej.
Wierzymy w potencjał naszego otoczenia i naszych uczniów i zrobimy wszystko, by go wykorzystać.

I tak oto odnieśliśmy pierwszy sukces!  Wygraliśmy grant w uznanym programie „Równać szanse”, którego realizatorem jest fundacja Civis Polonus. Jest to doświadczona i kompetentna organizacja pozarządowa, która od 2004 roku realizuje programy aktywnej edukacji obywatelskiej na poziomie szkół i gmin.

Młodzieżowa ekipa projektowa z Dominiką Płotką na czele wymyśliła projekt pod nazwą „SieMa Pomysł”.  Będzie się działo – muzycznie, rzeźbiarsko, społecznie i charytatywnie! Udało się nam pozyskać kwotę 10.000 zł na realizację ich inicjatywy.

Już nie możemy się doczekać początku działań, o których oczywiście będziemy informować!