Uczniowie klasy 3b i 3d wczesnym rankiem – 13 VI 2022r. wyjechali z Sierakowic na tzw. „zieloną szkołę”. Najpierw dotarli do Bydgoszczy, gdzie spacerując bulwarem rzeki Brdy podziwiali kaskady wodne. Potem uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonali kolorowe mydełka i zwiedzili Muzeum Mydła i Brudu oraz wzięli udział w zajęciach  w Karmelowej Krainie, gdzie samodzielnie zrobili zakręcone lizaki. W Licheniu Starym zwiedzili Bazylikę, Kościół pod wezwaniem św. Doroty, Golgotę oraz zaliczyli wejście na dzwonnicę i wieżę widokową, ciesząc oczy wspaniałą panoramą okolicy. Następnego dnia po smacznym śniadanku udali się do miasta Mikołaja Kopernika – Torunia. Tam w towarzystwie przewodnika, podczas dwugodzinnego spaceru, poznali najważniejsze zabytki miasta. Następnie obejrzeli seans w toruńskim Planetarium, uczestniczyli w interaktywnych zajęciach w Bazie Kosmicznej – MARS#17 oraz w piernikowych warsztatach w Muzeum Toruńskiego Piernika, podczas których zrobili własne pierniczki i obejrzeli ekspozycje muzealną. 

Po udanych zakupach szczęśliwi, zadowoleni i stęsknieni wrócili do domu.