Dziś dla nas wielki dzień.
Po niemal dokładnie roku od powzięcia zamiaru zbudowania parkingu rowerowego dla uczniów naszej szkoły – dzisiaj nastąpiło jego oficjalne otwarcie.
Symboliczną wstęgę przecięli: uczniowie, sponsorzy, dyrekcja i członkowie Rady Szkoły.
Czujemy wielką satysfakcję widząc, jak parking jest wykorzystywany i, że dzieci i młodzież mogą w godnych warunkach parkować swoje maszyny.
W tym miejscu, jako Przewodniczący Rady Szkoły chciałbym serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy przekazują dobrowolne wpłaty na na konto Rady. Dzięki tym środkom możemy zrobić coś dobrego dla naszej społeczności szkolnej. Niemniej zebrane składki pokryły tylko 25% wartości inwestycji.
Parking nie powstałby zatem, gdyby nie przychylność i szczodrość następujących darczyńców:
– pana Tadeusza Kobieli – Wójta Gminy Sierakowice,
– Firmy Składy i markety budowlane BAT – Grupa PSB , której obecnością zaszczycił nas jej założyciel i Prezes pan Tadeusz Bigus,
– Firmy Drywa sp. z o.o.,
– Firmy Imperoll,
– Firmy choms.
Serdecznie dziękuję także paniom Kindze Szulc oraz Grażynie Brzeskiej, za koordynowanie niezwykłej akcji namalowania muralu przy parkingu, którego autorami jest czternastka naszych uczennic i uczniów – od pomysłu aż do realizacji. Chciałbym ich tutaj wymienić i przekazać moje wyrazy uznania za zaangażowanie się w tę niezwykłą akcję. A są to: Patrycja Górlikowska, Wiktoria Niklas, Tomasz Stencel, Szymon Szutenberg, Natalia Stankowska, Jessika Stencel, Wiktoria Stencel, Maja Breza, Barbara Klejsa, Amelia Płotka, Natalia Walkusz, Milena Zysik, Sergiusz Brzeziński i Julianna Kotłowska.
Czy to koniec działań Rady Szkoły?
Wręcz przeciwnie. Jeśli będziemy mogli dalej liczyć na Rodziców naszych uczniów oraz na sponsorów, to za jakiś czas przy szkole powstanie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, bo jak wygląda obecny, wszyscy dobrze wiemy. A przecież nasze dzieci zasługują na coś więcej, nieprawda?
To jak Drodzy Państwo? Działamy?
Z wyrazami wdzięczności,
Przewodniczący Rady Szkoły