W grudniu minionego roku gdańskie Kuratorium Oświaty ogłosiło konkurs pt. „Poznaj moje hobby”, realizowany w ramach projektu „Jesteśmy razem”. Ideą konkursu było popularyzowanie aktywności w życiu, prezentowanie własnych osiągnięć dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii. Zadaniem uczestników było nagranie krótkometrażowego filmiku (3-5 min.), dotyczącego uczniowskiego hobby promującego ciekawe sposoby spędzania czasu wolnego. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, bo na konkurs wpłynęło ponad 300 filmów z terenu całego województwa.

Miło nam poinformować, że nasza ósmoklasistka Natalia Stankowska otrzymała tytuł laureata tego konkursu w kategorii wiekowej klas 5-8 szkoły podstawowej.

17 maja w centrum konferencyjnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku miała miejsce uroczysta gala wręczenia tytułów i nagród, w której uczestniczyli m. in. Pomorska Kurator Oświaty
p. Małgorzata Bielang, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, starostowie 6 powiatów, w tym kartuskiego pan Bogdan Łapa, przedstawiciele komendy wojewódzkiej Policji i inni partnerzy konkursu.

Podczas gali wyświetlano filmy laureatów, prezentujące spektrum ich zainteresowań, ogrom pasji i zapału do odkrywania siebie poprzez realizację swojego hobby.

Natalii gratulujemy sukcesu i jesteśmy dumni, że reprezentowała naszą szkołę w tej filmowej przygodzie.