W dniu 9 V 2022r. klasy 1a, 3a, 3b i 3d odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach. 

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują nasi druhowie. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi mieszkań, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 

W trakcie spotkania dzieci przypomniały sobie jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym. Wielką radość sprawiła im możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego. 

Na zakończenie uczestnicy podziękowali strażakom za wspaniale poprowadzone spotkanie i życzyli im, by służba drugiemu człowiekowi była źródłem ogromnej satysfakcji i społecznego uznania. 
 

 

Maria Drężek, Beata Mazur, Joanna Ryłko, Janina Subkowska