Pierwszoklasiści, uczęszczający na naukę języka kaszubskiego, wyruszyli w ostatni dzień kwietnia na wiosenną wycieczkę do Skrzeszewa. Dzięki gościnności państwa Majkowskich mogli aktywnie i twórczo spędzić cały dzień wśród lasów, pól oraz nad wodą. 

Na początku przeszli drogą Remusową na której poznali poszczególne postacie i wydarzenia z dzieła Aleksandra Majkowskiego „Żëcé i przigòdë Remusa”. 

Nasi uczniowie mogli z bliska poznać tradycyjną kaszubską zagrodę w której: własnoręcznie wykonali masło, karmili konie, zbierali jajka w kurniku, wyplatali zabawki ze słomy, piekli drożdżówki. 

Poznali historię tej miejscowości, gdy za pobliską rzeką była granica z Niemcami.  

Ponieważ ta miejscowość jest bardzo urokliwa, to nasi pierwszoklasiści podczas leśnych podchodów mogli min. poznać czapliniec, dostrzec żurawie, czaple, bociana, sarnę, a także wejść do szałasu wykonanego z gałązek i igliwia. 

Pobyt w tym miejscu sprzyjał integracji i wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. 

Na zakończenie pobytu w tym pięknym zakątku Kaszub każdy miał możliwość upieczenia kiełbasek w ognisku oraz ochłodzenia się smakowitymi lodami. 

Oto fotorelacja z wycieczki: