W poniedziałek 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich – „Supermatematyk – Matematyka dla każdego”. Wszyscy trzecioklasiści – przygotowywali się do niego przez cały rok rozwiązując kolejne mini-testy konkursowe. Do udziału w konkursie przystąpiło 12 uczniów wytypowanych przez wychowawczynie. Zadania wykonywali z zaangażowaniem i w niezwykłym skupieniu. Podstawowym celem było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy.
Zwieńczeniem było wyłonienie Supermatematyka klas trzecich, którym został Stanislaw Kulaszewicz z kl. 3 c. Miejsce drugie zajął Gabriel Tandek z kl. 3 b, a trzecie Eliza Michalak z kl. 3 a oraz Hubert Syldatk z kl. 3 b.
Stanisław,Gabriel i Eliza (po zaciekłej dogrywce) reprezentować będą nasza szkołę w konkursie gminnych.
Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!