Po trzyletniej przerwie 13 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rozgrywek przystąpiło 5 drużyn czteroosobowych z klas młodszych i 10 trzyosobowych z klas starszych. Zadaniem uczestników było rozwiązać test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, test z kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, przejechać tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego oraz wykonać zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: 

I grupa (klasy IV-V): 

1 miejsce: Zespół Szkolno- Przedszkolny “Mała Szkoła “w Szopie 

2 miejsce: SP nr 1 w Sierakowicach 

3 miejsce: SP nr 2 w Sierakowicach 

II grupa (klasy VI-VIII): 

1 miejsce: Zespół Szkolno- Przedszkolny “Mała Szkoła “w Szopie 

2 miejsce: SP nr 1 w Sierakowicach 

3 miejsce: SP w Jelonku 

Najwszechstronniejszym uczestnikiem turnieju został Filip Choszcz z Małej Szkoły w Szopie. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez wójta gminy Sierakowice, a dodatkowe nagrody- niespodzianki zasponsorowane przez p. Jacka Subkowskiego zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników turnieju. 

 Naszą gminę na powiatowych eliminacjach 25 kwietnia będą reprezentowały 2 drużyny z Małej Szkoły w Szopie. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! 

Sylwia Koszałka, Ireneusz Płotka