W marcu uczniowie klasy 1a i 3b uczestniczyli w warsztatach – “Gipsowe odlewy”. 

W czasie lekcji dzieci poznały proces powstania odlewów z gipsu począwszy od przygotowania mikstury po gotowe elementy dekoracyjne. Drewnianymi łopatkami mieszały wodę i masę gipsową, nakładały do formy i wygładzały w celu pozbycia się pęcherzyków powietrza. Następnie zapoznały się ze sposobem pozyskiwania gipsu, jego zastosowaniem w życiu codziennym, jak również poznały miejsca wydobywania minerału. Każdy z uczniów przygotował samodzielnie własne ozdoby, a wśród nich: zajączka, jajko, serduszko, kwiatek, świecznik. Po całkowitym wyschnięciu figurki zostaną pomalowane farbami lub pisakami. Wymalowane będą stanowiły świąteczną ozdobę. 

Zajęcia z gipsem były ciekawym urozmaiceniem zajęć. Dostarczyły dzieciom wiele radości i stały się okazją do rozwijania sprawności manualnej.  

M. Drężek, J. Subkowska