Po raz kolejny uczniowie ze świetlicy szkolnej realizowali zadania w ramach projektu ekologicznego „Gramy w zielone”. Przez prawie tydzień poznawali właściwości wody, jej znaczenie dla człowieka, roślin i zwierząt oraz sposoby jej oszczędzania. Wspólnie bawili się w „wodne” zabawy z użyciem folii, tworzyli statki z papierowego origami i rozgrywali morskie regaty używając siły powietrza, czyli własnych płuc. Dodatkowo środowe popołudnie upłynęło pod hasłem „Czarowanie – eksperymentowanie”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, ile wody zużywają wspólnie w świetlicy podczas jednego mycia rąk. Mogli również zbadać, jakie przedmioty pływają, a jakie toną, co można rozpuścić w wodzie, a czego nie i jak zachowuje się płyn, gdy dodamy do niego sodę i wapń.

Na zakończenie poznali piękną, mało znaną baśń braci Grimm „Woda życia”, do której przygotowali pracę plastyczną oraz wykazali się wiedzą, biorąc udział w zgadywance na temat wody.