Uczeń klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach Robert Bronk został finalistą Wojewódzkiego Konkursu informatycznego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2021-2022.

W etapie szkolnym okazał się najlepszym spośród 14 startujących z naszej szkoły.

10 stycznia br. w Kartuzach odbył się etap rejonowy, w którym Robert pokonał 8 najlepszych informatyków z naszego powiatu i został finalistą tego wymagającego ogromnej wiedzy informatycznej konkursu.

Robert wraz z 60 uczniów z 43 szkół znajdujących się w 12 różnych gminach województwa pomorskiego został zakwalifikowany do finału wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego, który został zaplanowany na 07 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.

Wszyscy życzymy Robertowi osiągnięcia sukcesu w finale tego konkursu, ale już teraz gratulujemy mu osiągniętgo wyniku. Podziękowania składamy także prowadzącemu nauczycielowi informatyki panu Ireneuszowi Płotce.