Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Walorach Turystycznych Kaszub „JAK PODRÓŻOWAĆ, TO TYLKO PO KASZUBACH”.  

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu plakatu prezentującego mapę Kaszub, zapisaniu ciekawostek i informacji za pomocą metody lapbook oraz nagraniu filmiku. W każdej kategorii wiekowej mogło maksymalnie uczestniczyć dwóch uczniów z danej szkoły. 

Dnia 30 listopada 2021r odbyła się gala finałowa w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Miło nam poinformować, że uczniowie „Jedynki” uplasowali się na następujących pozycjach: 

– kategoria klas I – III 

            WYRÓŻNIENIE – Wojciech Mielewczyk kl. III c 

– kategoria klasy IV – VI 

            I MIEJSCE – Aniela Kamińska kl. V d 

WYRÓŻNIENIE – Andżelika Labuda kl. V a 

– kategoria klas VII – VIII 

            I MIEJSCE – Maja Klawikowska 

GRATULUJEMY!!! 

Pod koniec listopada odbył się jeszcze jeden konkurs związany z regionem w którym mieszkamy. Dnia 24 listopada 2021 r w Mojuszu odbył się Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô Gminë Serakòjce w którym Eliza Michalak z klasy III a uzyskała III miejsce. 

WSZYSTKIM GORĄCO GRATULUJEMY!!!