Od września uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursach przedmiotowych. Na przełomie września i października uczniowie klas V tworzyli laurki na Międzynarodowy konkurs pt. LAURKA DLA BOHATERA. Wysłano 8 prac, które zostały wykonane z wielką starannością i pomysłowością dla wybranych postaci walczących o wolność naszej ojczyzny min Józefa Piłsudskiego, Powstańców warszawskich itp.

Na przełomie października i listopada Uczniowie klas VII i VIII mogli wykazać się swoja wiedzą i zdolnościami artystycznymi oraz twórczymi w wojewódzkim konkursie ZBRODNIA PIAŚNICKA – MŁODZI PAMIĘTAJĄ. Spośród prac na uwagę zasłużyły; wiersz napisany przez uczennicę klasy VIIa – Nadię Furmann pt. „Piaśnicka groza” oraz praca plastyczna uczennicy klasy VIIIc – Amelii Płotka. Ta ostatnia została doceniona przez jury konkursu – Amelia otrzymała wyróżnienie:

Dnia 17 listopada w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach miał miejsce I Gminny Konkurs Historyczny pt. MAMY NIEPODLEGŁĄ. Naszą szkołę reprezentował ośmioosobowy zespół uczniów w składzie; Kuczkowski Łukasz klasa – VIIc, Stankowska Natalia – klasa VIIIa, Ziembacz Malwina oraz Skrzypkowski Franciszek – klasa VIIIb oraz uczniowie z klasy VIIIC; Bronk Robert, Lejk Maksymilian, Ludwikowski Maciej, Walkusz Natalia. W trakcie konkursu uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą ale też znajomością musztry wojskowej, stopni wojskowych, pieśni partyzanckich i legionowych, udzielaniem pierwszej pomocy. Uczniowie uzyskali III miejsce i otrzymali piękny puchar oraz pamiątkowe koszulki.

W tym samym dniu tj. 17 października również miał miejsce kuratoryjny konkurs historyczny pt. Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Spośród 8 uczestników troje zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Są to uczniowie klas ósmych; Ludwikowski Maciej, Skrzypkowski Franciszek oraz Bronk Robert. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy opiekującej się naszymi historykami pani Danucie Stolc za zaangażowanie i wsparcie młodzieży w ich zmaganiach.