W swojej pierwszej wycieczce uczestniczyli uczniowie klas II i III w ramach koła „Poznaj swoją małą i dużą Ojczyznę”.
Odwiedzili zagrodę w przepięknych, leśnych okolicach Jeziora Raduńskiego w Zgorzałem. Rozwiązywali zagadki i zadania, poszukując zabytków i miejsc związanych z historią i kulturą regionu Kaszub. Zabawa była niezwykle emocjonująca, gdyż wszystkie te​ atrakcje poznawali w towarzystwie​ zwierząt, zdobywając jednocześnie umiejętności gry w „kaszubskiego mini golfa”. Niektórzy zostali prawdziwymi mistrzami tej gry, inni zaś gubili się w labiryncie kukurydzy. Choć aura nas nie rozpieszczała,  wszyscy okazali wielką empatię w opiece nad zwierzętami, które wręcz skradły nam serca. Króliczki np.otrzymały od nas własnoręcznie przygotowany posiłek. Maleńkie psiaki liczyły chyba na to, że zabierzemy je z sobą do naszej szkoły. Nie możemy się już doczekać kolejnej podróży – tym razem do innego zakątka Kaszub.