Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Klasa 1a w tym dniu gościła panią Marię Płotka, która zapoznała uczniów z fragmentem książki A. A. Milne  pt.”Kubuś Puchatek”. Dzieci poznały głównego bohatera Kubusia oraz jego przyjaciela Krzysia, a także dowiedziały się jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel i kiedy można na niego liczyć. 

Natomiast klasa 3b zaprosiła na zajęcia panią Marię Konkel, która przeczytała uczniom legendę Marii Konopnickiej pt. „Jak to ze lnem było”. Tematyka opowiadania korelowała z omawianymi na zajęciach zagadnieniami dotyczącymi roślin uprawnych. Dzieci dowiedziały się jak przebiega obróbka lnu i co można z niego uzyskać. Wspólnie ustaliły plan wydarzeń w legendzie, a następnie podczas pracy w grupach zilustrowały wybrane zdarzenia.