W dniach 21 i 22 września uczniowie klas siódmych wyruszyli o 5.30 do Torunia. Tam z przewodnikiem, który ubrany była jak skrzat poznali miasto Toruń, a tym samym słynnego astronoma Mikołaja Kopernika. Mieli okazję obejrzeć o nim seans kinowy w 4D. Nie obyło się też bez zakupów pierników toruńskich. Dodatkiem była możliwość zobaczenia planu filmowego. Stroje aktorów czy flagi niemieckie świadczyły o tym, że był nagrywany film o tematyce wojennej. Po południu ruszyli do wspaniałego zamku w Golubiu – Dobrzynie. Tam po zakwaterowaniu w „królewskich”  pokojach poszli na ognisko, upiekli kiełbaski. Następnie otrzymali lampiony i z przewodnikiem poznali sekrety zamku i historię Anny Wazówny. Rankiem po śniadaniu doświadczyli możliwości rzutu toporem, strzelania z łuku, … Na starówce otrzymali od pani przewodnik zadania do wykonania, które dotyczyły miasta Golub- Dobrzyń. W nagrodę otrzymali pyszne drożdżówki z pobliskiej cukierni. Około 11.00 udali się do Ciechocinka, gdzie poznali słynne tężnie i parki. Na koniec posiłek w MConaldzie i powrót do domu.