Dnia 16.06 w środę klasy szóste pojechały do Fromborka, aby poznać naszego słynnego astronoma, ekonomistę, lekarza Mikołaja Kopernika. Na początku zwiedziliśmy katedrę, Pałac Biskupi, w którym dalej pan przewodnik pokazał nam muzeum Kopernika. Mogliśmy zobaczyć jego miejsce pracy, dzieła, a nawet buty. A żył w 17 wieku, więc to już sporo czasu. Weszliśmy na jego wieżę, z której widzieliśmy pozostałe zabytki Fromborka i w oddali morza – obwód Kalingradzki z Rosji. Emocji nie było końca. Poszliśmy do planetarium na seans o gwiazdozbiorach. Mogliśmy odetchnąć. Po krótkiej przerwie pojechaliśmy do pobliskiego Parku Astronomicznego, w którym pani przewodnik pokazała nam ogromne teleskopy. Mogliśmy przez nie obejrzeć księżyc i słońce. Słońce wyglądało jak czerwona kula. Dowiedzieliśmy się, a nawet zobaczyliśmy na własne oczy, że ma plamę. Potem były warsztaty, dzięki którym poznaliśmy działanie zegara słonecznego. Mieliśmy też czas na zagadki matematyczne. Tak nas „wciągnęło”, że nasze opiekunki musiały mocno zapraszać nas do autokaru.

/Nad. Danuta Stolc, Ewa Bednarek/