Dnia 1 czerwca 2021 roku klasa VIA uczestniczyła w rajdzie pieszym na szlaku wokół Jeziora Lubygość. Jest to jeden z atrakcyjnych widokowo szlaków wycieczkowych w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. W pobliżu jeziora znajduje się rekonstrukcja bunkra partyzantów Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf” o nazwie „Ptasia Wola” oraz niewielkie jaskinie w polodowcowym zlepieńcu.

Efektownym punktem widokowym jest Szczelina Lechicka. Miejsce to należy do tzw „złotych” widoków na Kaszubach. Nazwa ma związek z polodowcowym ukształtowaniem terenu, który w tym miejscu przybrał formę przewężenia między wzgórzami z rynnowymi jeziorami. Ze wzgórza o wysokości ok. 209 metrów n.p.m. widać fragmenty dwóch takich jezior; Kocenko i Potęgowskiego.

Wyjazd spełnił nasze oczekiwania a dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom podczas całej wycieczki.