Przez trzy ostatnie poniedziałki uczniowie klas I -III walczyli o tytuł Mistrza słówek z języka angielskiego.  Pierwszym, niezwykle trudnym zadaniem,  było przejście eliminacji klasowych, w którym z każdej klasy zostały wyłonione dwie lub trzy osoby, które reprezentowały swoją klasę w konkursie. Następnie przedstawiciele klas walczyli o tytuł Master of words w swojej grupie wiekowej. Trzeba było bezbłędnie i bez dłuższego zastanowienia nazywać przedmiot lub czynność przedstawioną na obrazku, a w związku z tym, iż poziom konkursu był bardzo wysoki, także na dodatkowe pytania, w tym bezbłędne literowanie wyrazów. Jury było i nadal jest pod wrażeniem umiejętności językowych naszych najmłodszych uczniów. Jednak mistrz w każdym roczniku może być tylko jeden, tak więc:

Mistrzem słówek w klasach I została Laura Jędrzejewska z klasy I a, w klasach II Julia Gierszewska z klasy II c, a wśród uczniów klas III Amelia Pękalska z III a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/Nad. A. Jażdżewska, A. Baran/